close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • KONSULAT

 • Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu

   

  Telefon alarmowy do konsula dyżurnego funkcjonuje wyłącznie po godzinach pracy urzędu i w dni wolne od pracy, tj. weekendy, święta oraz bank holidays. W związku z tym, że konsul przebywa poza siedzibą urzędu, uprzejmie prosimy o kontakt wyłącznie w sytuacjach nagłych i wymagających natychmiastowej interwencji konsula, np.: wypadki losowe lub zgony obywateli polskich na terenie okręgu konsularnego. Telefon ten nie służy udzielaniu informacji.

   

  Numer telefonu Centrum Informacji Konsularnej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789618.

   

  Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789621.

  Godziny przyjmowania interesantów

  PONIEDZIAŁEK

    12:00 - 18:00

  WTOREK

    9:30 - 15:30

  ŚRODA

    9:30 - 15:30

  CZWARTEK

    9:30 - 15:30

  PIĄTEK

     9:30 - 15:30

   

  Konsulat Generalny RP w Edynburgu uprzejmie informuje, że w urzędzie obowiązuje elektroniczny system zapisów na spotkania paszportowe oraz prawne, w programie e-konsulat.

  Aby umówić spotkanie w urzędzie, należy wypełnić formularz wizyty na stronie internetowej

  WWW.E-KONSULAT.GOV.PL oraz wydrukować potwierdzenie umówionej wizyty.

   

   

  Osoby umawiające się na spotkanie są zobowiązane do zapoznania się z szczegółowymi informacjami dotyczącymi zasad składania wniosków oraz wymaganych dokumentów. Wnioski niekompletne nie będą przyjmowane i wnioskodawca będzie zmuszony do ponownego umówienia spotkania.
      

   

  Wszelkie informacje dotyczące zasad składania wniosków w sprawach paszportowych oraz wymaganych dokumentów znajdują się na stronie urzędu www.edynburg.msz.gov.pl w zakładce INFORMACJE KONSULARNE. Rejestracja w systemie e-konsulat oznacza, że wnioskujący zapoznał się z tabelą opłat konsularnych, zasadami składania wniosków i dokumentami, które są wymagane przy ubieganiu się o paszport.

   

  UWAGA: W sprawach prawnych i opieki konsularnej osoby spoza okręgu konsularnego nie będą obsługiwane.
   

  Przypominamy, że osoby zgłaszające się do naszego urzędu, powinny przyjść do Konsulatu najpóźniej 30 minut przed zamknięciem okienka obsługi interesantów.

   

  Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na ograniczenia w parkowaniu pojazdów na ulicy Kinnear Road przy której znajduje się budynek konsulatu:

  1. Przy ogrodzeniu konsulatu, na miejscu oznaczonym "Diplomat" obowiązuje całkowity zakaz parkowania przez całą dobę.

  2. Naprzeciw konsulatu (po drugiej stronie ulicy) w godz. 8.30-17.30 można pozostawić pojazd tylko na 30 minut (nie trzeba uiszczać żadnej opłaty).

  3. Jadąc w głąb ulicy należy uważać na miejsca oznaczone zakazem parkowania w godz. 10.00-11.30. Poza tymi godzinami parkowanie jest dozwolone bez limitu czasu.

  Na długości całej ulicy znajdują się także miejsca na zaparkowanie ok. 30 pojazdów.


  Konsulat Generalny RP w Edynburgu uprzejmie informuje, że nie udziela odpowiedzi na korespondencję (także otrzymaną drogą e-mailową), która nie spełnia wymogów określonych w art 63 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późn. zm). Treść korespondencji kierowanej na adres Konsulatu powinna zawierać wskazanie:

  -osoby (imienia i nazwiska), od której pochodzi

  -adresu tej osoby

  -przedmiotu sprawy, której dotyczy.

   

  Konsul Generalny przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach od 12:00 do 14:00 po wcześniejszym umówieniu spotkania. 

   

   

  Uwaga:

  Urząd jest nieczynny w soboty, niedziele oraz we wszystkie dni ustawowo wolne od pracy obowiązujące w Polsce i na terenie Wielkiej Brytanii.  Pokaż Poland MFA na większej mapie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: